Головна » Статті » Огляд » Консолі

Game Boy
Gameboy - портативна ігрова консоль від Nintendo. Вона була розроблена в кінці 80-х років талановитим геймдизайнером Gunpei Yokoi. Ще до цього, він створив відомі всьому світу електронні ігри під назвою "Game & Watch". Вони були хороші всім, крім як обмеженими можливостями свого екрану і всього лише однієї гри всередині. 
Створення консолі з РК-дисплеєм і змінними носіями справила справжній фурор! 
У 1987 році на світ виходить перший прототип кишенькової ігрової консолі - Gameboy. Варто відзначити, що пізніше, він був представлений світлу з картриджем "Tetris", який йшов разом з консоллю в початкових поставках. Дана гра була винайдена радянським математиком. Так що і від нас є невеликий внесок в еволюцію портативних пристроїв. 
У 1989 році Gameboy був запущений у масове виробництво. А 21 квітня 1989 розпочаті офіційні продажі портативної консолі від Nintendo. 
Він був оснащений: 
Монохромним чорно-білим дисплеєм розміром в 2,6 дюйми, розшеренням 160x144 пікселів, передача кольору 4-ма градаціями сірого. Максимальна кількість спрайтів на екрані 40, у рядку 10. Максимальний розмір спрайта 16x8, мінімальний 8x8. Горизонтальна розгортка 9198 кГц, вертикальна - 59,73 Гц. 
У Gameboy використовувався 8-ми розрядний процесор Sharp - LR35902 (спрощений аналог Z-80), з тактовою частотою 4,194304 MHz. Основна пам'ять пристрою 8 kb, відеопам'ять 8 kb. Чотирьох-канальний стерео звук. Працював він від чотирьох пальчикових батарейок AA. Час роботи залежав від якості самих поживних елементів. І найголовніше - у ньому використовувалися змінні картриджі. Варто відзначити і відносну дешевизну самої консолі і носіїв до неї. Це основний секрет успіху. Тепер було можливо придбати всього лише одну консоль і безліч різних ігор до неї. 
Перші консолі НЕ були оснащені підсвічуванням, а так само були більш громіздкі, ніж їх сучасні аналоги, але Gameboy поступово модернізувався. Спочатку з'явилася модель Pocket. Вона була менше попередника на 30% і легше. У середині 90-х років прийшла модель Light, яка була вже з підсвічуванням. Тепер стало можливим грати за відсутності додаткового освітлення. 
Багато хто намагався конкурувати з Nintendo, випускаючи власні, кишенькові консолі. Досить яскраві приклади - ігрові продукти від Linux, Wonderswan, Neo-Geo. І звичайно ж від Sega - портативна консоль Game Gear, яка домоглася найбільш більшого успіху і популярності серед всіх конкуруючих з Nintendo проектів. 
Але ніхто з них так і не зміг домогтися навіть малої частини успіху Gameboy. Він розпродавався мільйонами по всьому світу. Тільки за перші три роки були продані 32 мільйони штук! І в наслідку його продажу тільки росли. 
Gameboy був зручний, дешевше аналогів, надійний, і на нього виходили сотні різноманітних іграшок. Останнє і визначило таку високу популярність консолі. 
Для початку Nintendo влаштувало широку рекламну акцію по всьому світу, демонструючи в кожному ролику все нові і нові можливості консолі. Потім особисто випустила кілька ігрових шедеврів. Після модернізувала консоль, підтримуючи її високі продажі. Тому багато виробників ігор працювали з Nintendo, випускаючи свої проекти на Gameboy. Отримати гри в переносному варіанті, подібні тим, що були вдома, на приставках, була мрією багатьох. 
На Gameboy вийшли продовження таких шедеврів, як Contra, Metroid, Megaman, ігор про Черепашок-Ніндзя, Бетмена, Бойових жаб ... Безліч портів з NES, таких як Dragon Quest і практично всіх проектів по мультфільмах Діснея. Звичайно ж нові частини Маріо, через які консоль і користувалася величезною популярністю. І свої нові ігри - наприклад Legend of Zelda: Link's Awakening, що стала мало не найкращою частиною в історії всього серіалу. Тут з'явилася серія Saga від Square. Ну і звичайно ж - Покемони, гра яка вперше вийшла і прижилася на портативних платформах від Nintendo, і розпродавали мільйонними тиражами, ставши, мабуть, серцем консолі. І це лише мала частина гідних ігрових проектів, що вийшли на Gameboy. 

Gameboy Color З'явився на світ в 1998 році. Його продажі стартували теж 21 числа, але жовтня місяця. Головною його перевагою стала наявність повноцінного кольорового дисплея. Крім того, він був все так само малий, елегантний і відтворював ігри від попередника, відображаючи їх в чотирьох кольорах. 
Він оснащений: 
Кольоровим дисплеєм діагоналлю 6 сантиметрів, дозволом 160x144 пікселів, що відображає 32 тисячі квітів, що виводить одночасно 56 кольорів і відтінків. Процесор 8-ми розрядний Z-80, потужністю 8 MHz. Оперативна пам'ять пристрою - 256 kb і відеопам'ять - 128 kb. Моно звучання, в навушниках - стерео. Працював вже від двох пальчикових батарейок. Продавався в шести різних колірних рішеннях. І додатково був забезпечений інфра-червоним портом. 
Як самі розумієте - цей варіант консолі не тільки відображав гри в кольорі, але і став потужнішим. 
Якісних іграшок тільки додалося. Нові частини пригод Линка і Маріо, бомбермен, Кірбі і багатьох інших героїв. Крім них такі проекти як Resident Evil, Metal Gear, Alone in the Dark, дві серії GTA, та інші гучні імена. Багато розробники перевидали свої шедеври з попередньою версією консолі в новому вигляді, і навіть забезпечили їх новими елементами. І звичайно ж - нові серії Покемонів в кольорі. 
Загалом для Gameboy Color було випущено кілька сотень ігор, і разом з іграми для чорно-білого предка їх число склало кілька тисяч! 
Ставши власником такої кишенькової іграшки отримуєш величезний світ, повний різноманітності і якості. 
Nintendo і донині залишається виробником портативних консолей номер один. На зміну Gameboy Color прийшов Gameboy Advance - 32-х бітна консоль. Потім Nintendo Dual Screen (NDS), консоль з двома екранами, нижній з яких дозволяє користуватися стилусом під час гри. Після неї - Nintendo 3DS, дисплей цієї консолі здатний демонструвати даний тривимірне зображення, без використання 3D-окулярів. Але все це зовсім інші імена, кожне з яких потребує власної статті з оглядом. 
Епоха 8-ми бітного Gameboy не закінчилася. Друге життя в ігри з цієї консолі вдихнула емуляція.

Категорія: Консолі | Додав: Feraligatr (06.08.2013) W
Переглядів: 521 | Теги: GBC, GB | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]